Uvažujete nad výstavbou sportovní haly?

Dodáváme nákladově efektivní budovy


Řešení pro sportovní haly

Máme rozsáhlé zkušenosti s výstavbou sportovních hal, stadionů, kurtů, jízdáren, bazénových hal i vysoce specializovaných budov pro konkrétní sporty.

Naši odborníci procházejí každou fází procesu od úvodní konzultace až po návrh a následně hotovou stavbu. Tím je zajištěno, že vámi požadovaná sportovní hala splňuje všechny požadavky.

Při vývoji  projektu vítáme příležitost úzce spolupracovat s vámi, vašimi architekty, projektanty a dodavateli vybavení. Včasná spolupráce v procesu navrhování často vede k inovativním myšlenkám a úsporám nákladů.

Potřebujete sportovní budovu na míru?

S prefabrikovanými ocelovými budovami Astron můžete dosáhnout významných úspor zjednodušením konstrukce při zachování vysoké míry flexibility, individuálního výběru materiálů, designu a parametrů.

Ať už potřebujete malou tenisovou halu či rozsáhlý prostor pro kolektivní sporty, rozměry hal Astron jsou flexibilní, takže budou vždy postaveny na míru vašim potřebám.

Výhody

 • Volný rozpon až 100 metrů
 • Krátká dodací lhůta
 • Cena se v průběhu realizace nemění
 • Termíny, na které se můžete spolehnout

Navrhujeme vysoce efektivní řešení pro různé druhy sportů včetně integrace zázemí a příslušenství. Tenisové haly, hokejové haly, jezdecké haly, multifunkční sportovní haly, fotbalové stadiony i plavecké areály, vše na míru a s fixními náklady.

Sportovní haly

Speciálně navržené pro vysoký výkon a příjemné vnitřní prostředí s regulací teploty, vlhkosti a atmosféry. 

Více informací? Tel +420 581 250 321
haly@astron.biz

Návrh a konstrukce sportovních hal

Jaké jsou ideální rozměry pro sportoviště?

Potřebná podlahová plocha se odvíjí od zvoleného typu sportu. Například populární tenisové haly respektují rozměry sportoviště 18 x 36 metrů. Jsou-li dva kurty vedle sebe, pak se společně se zázemím dostáváme na podlahovou plochu od 1.600 m2

Stavební systém Astron umožňuje volný rozpon až 100 metrů, což znamená, že není problém překlenout ani fotbalové hřiště včetně tribun pro diváky.

Řešení pro vnitřní prostředí

Udržujte optimální teplotu a vlhkost

Pro optimální vnitřní prostředí haly je zapotřebí dostatečné proudění. Toho lze dosáhnout přerušovaným provozem ventilátorů nebo neustálým udržováním ventilátorů zapnutých, ale snížením jejich rychlosti pomocí elektronického systému regulace otáček. Proud vzduchu musí být rovnoměrně distribuován, aby se udržovalo příjemné vnitřní klima v každém ročním období.

Chlazení ve sportovní hale

Včasná spolupráce v procesu navrhování často vede k inovativním myšlenkám a úsporám nákladů

Sportovní haly mají mnoho různých funkcí pro udržování požadované teploty a relativní vlhkosti. Rovnoměrná teplota je udržována adekvátním chladicím výkonem, rovnoměrnou distribucí vzduchu, minimálním teplotním rozdílem mezi výparníkem a teplotou vzduchu a přesným systémem regulace teploty.

Návrh chlazení by měl také zvážit nejlepší integraci chladicího zařízení souběžně s návrhem budovy. To je zvláště důležité u sportovních hal využívajících ledovou plochu.

Sportovní haly s řízenou atmosférou

Více sportovišť v jedné budově

Vaše hala může mít mnoho různých funkcí, které umožňují udržovat rozdílnou teplotu a vlhkost v různých částech s řízenou atmosférou. Jedno zařízení tak může kombinovat více typů sportovišť s rozdílnou výškou stropu, požadovanou teplotou, úrovní vlhkosti i prouděním vzduchu. 

Řešení Astron jsou navržena tak, aby integrovala optimální zařízení a vhodná čidla vlhkosti splňující přísné technlogické požadavky.

Komfort pro sportovce i diváky

Zajistěte optimální prostředí

Máme rozsáhlé zkušenosti s budováním sportovních hal a vývojem inteligentní infrastruktury pro jejich provoz s optimální spolehlivostí a maximální efektivitou.

Více informací? Tel +420 581 250 321
haly@astron.biz

Od hokejové haly po plavecký areál

Široké možnosti využití

Haly Astron našly své využití u různých typů sportovišť včetně plaveckých areálů. Díky povrchové úpravě je konstrukce schopna odolat i agresivnímu prostředí a vytvořit tak zázemí pro různé typy použití. 

Potřebuje vaše budova integrovat různé typy sportovišť, šatny, sociální zařízení, bar, stravovací zařízení či cokoli jiného? Můžeme vám navrhnout prostory na míru.

Naše týmy specialistů plně přizpůsobí vaši budovu provozním požadavkům.

Integrace do krajiny

Budova jako přirozená součást okolí

Na míru vytvořený prostor pro sportovní aktivity může být zcela integrovaný do okolního prostředí.

Systém Astron umožňuje svobodu architektonického návrhu a snadnou kombinovatelnost materiálů s cílem dosáhnout estetického výsledku. Nová budova může plynule navazovat na stávající výstavbu, vyplnit proluku nebo se stát novou dominantou - vše se odvíjí od potřeb klienta.

Díky pečlivému naslouchání vašich potřeb jsme schopni dodat řešení na míru požadavkům s pevně stanoveným rozpočtem.

 • Optimalizace využití prostoru
  Optimalizujte uspořádání a konfiguraci sportoviště pro ideální sportovní zážitky a co nejjednodušší obsluhu.
 • Udržitelné a funkční
  Maximalizujte výkon své budovy a zároveň minimalizujte svou uhlíkovou stopu. To může zahrnovat solární koncept se sníženou spotřebou energie, zelenou střechu, stropní ventilátory, zařízení šetřící vodu, správné větrání, optimalizované přirozené osvětlení atd.

  FLEXIBILNÍ

  Průmyslová budova, která se přizpůsobí vašim potřebám

  # Geniální design
  Váš projekt začíná dlouho před fází výstavby. Tým Astron Buildings poskytuje různé varianty stavebních řešení s ohledem na strukturální optimalizaci, energetickou účinnost, přirozené osvětlení a minimalizaci nákladů na výstavbu pomocí 3D modelů a BIM. Náš návrh a stavební záměr je posílen pragmatickým přístupem založeným na zkušenostech inženýrů, výrobců a montážníků. Všechny produkty Astron jsou vytvořené na míru a založené na osvědčených předem navržených řešeních vypracovaných v rámci velké skupiny 150 inženýrů v 8 evropských projekčních kancelářích.

  # Vývoj návrhu
  Když začnete uvažovat o nové budově, obvykle máte v hlavě mnoho nápadů, snů, potřeb, obav. V Astron Buildings vám pomůžeme proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevně stanoveném harmonogramu a rozpočtu. Zapracujeme veškeré požadavky na funkcionalitu a regulační pořadavky. Zákazník každou fázi ověřuje a rozhoduje o navrhovaných možnostech v rámci ergonomie, struktury či výběru materiálů.

  # Na míru prostředí
  Přizpůsobte svou budovu jakémukoli typu prostředí. Tvar budovy, klimatické a atmosférické podmínky, půdní či seismické vlivy budou zohledněny v návrhu, abychom společně našli nejlepší konfiguraci, která přispěje k úspěchu vašeho projektu.

  # Budoucí rozšíření
  Vaše budova může být navržena tak, aby umožňovala budoucí úpravy a rozšíření bez přerušení provozu. Přístavbu, instalaci fotovoltaiky, budoucí jeřáby či změnu účelu stavby lze předběžně zakomponovat do návrhu a zefektivnit tak provádění změn v budoucnu.

  Skladová hala Astron
Ocelová hala Astron pro Toyotu

INTELIGENTNÍ

Vaše průmyslová budova optimalizovaná od návrhu po realizaci

# Raný koncept
V Astronu vám pomůžeme proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevném časovém rámci a s pevným rozpočtem. Náš tým poskytuje různé varianty řešení, abyste si mohli vybrat to nejlepší a nejefektivnější. Návrhy zahrnují výpočty energetické účinnosti, optimalizaci osvětlení a minimalizaci nákladů na výstavbu. Náš tým odborníků se zaměřuje na analýzu navržených prvků budovy, systémů, zařízení a výběru materiálů, aby bylo dosaženo potřebných funkcí při nejnižších nákladech v souladu s požadovaným výkonem, kvalitou, spolehlivostí a bezpečností.

# Konzistentní kvalita za všech okolností
Máme plnou kontrolu nad dodavatelským řetězcem od nákupu, přes projektovou dokumentaci, výrobu až po instalaci. Výsledkem je vysoká efektivita celého procesu tak, aby byl správný produkt ve správný čas na správném místě.

# Snadná a přesná montáž
Předem připravená ocelová budova je klíčem k úspěšné montáži v každém ročním období. Na místě by nemělo být nutné žádné svařování nebo řezání. Vše je předem promyšleno pro přesnou a rychlou montáž vaší stavby. Jsme jednotným kontaktním místem pro všechny vaše potřeby související s projektem. Stavební komponenty budou ve správný čas na správném místě pro dokonalou koordinaci staveniště.

# Chytrá výroba
Naše budovy jsou vyráběny ve výrobních závodech v Česku a dalších zemích západní Evropy. Astron používá chytře tvarované profily pro efektivní přepravu i montáž, čímž dochází k úspoře nákladů pro zákazníka.

  PROFITABILNÍ

  Přehled o veškerých nákladech

  # Úspora času a nákladů
  Řešení Astron je vynikající volbou pro napjatý časový harmonogram. Jakmile budete mít podklady pro návrh, systém Astron zkrátí časový harmonogram výroby. Normalizované díly a spoje dále zkrátí dobu montáže budovy o 20 % nebo více.

  # Nejudržitelnější řešení
  Představte si, že se provozní náklady vaší budovy stanou nedílnou součástí rozhodovacího procesu už ve fázi návrhu a výstavby. V Astronu vyvíjíme inovativní řešení, která slouží zákazníkům nejen dnes, ale po celou dobu životnosti jejich staveb. Úspory nákladů díky zvýšení efektivity jsou jádrem naší strategie. Naším cílem je najít pro zákazníky nejlepší pragmatické řešení pro celkově efektivní a udržitelnou budovu.

  # Snížení nákladů na provoz a údržbu
  Vaše budova byla navržena a vyrobena s dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu. Použití kvalitních materiálů a přísné technické a výrobní specifikace minimalizují vlivy počasí a dalších faktorů životního prostředí. Astron Buildings se řídí nejvyššími standardy výroby a kvality certifikované nezávislými certifikačními autoritami. Zavedli jsme a dodržujeme systémy a metody jako Zero-Defect Strategy, 5S, Kanban, systém neustálého zlepšování a kontroly kvality montáže.

  Detail skladové haly Astron
Designová hala Astron

ARCHITEKTONICKÝ

Svoboda na všech úrovních

# Rozsáhlá svoboda designu
Vaše budova reprezentuje vaši společnost a její styl a slouží jako výkladní skříň pro zákazníky.

# Vždy na míru
Od nejjednodušších hal po nejsofistikovanější architekturu! Tvar vaší budovy lze snadno přizpůsobit vašim požadavkům, potřebám a možnostem pozemku. 

# Dokonalá integrace do prostředí
Ať už je vaše budoucí budova situována v centru, průmyslové zóně, nákupním parku, u dopravního uzlu či kdekolik jinde, respektování požadavků a limitů je pro Astron prioritou.

# Velká svoboda
Vnější vzhled budov lze obohatit širokou paletou materiálů od kovu, kamene, dřeva, až po možnost osazení živou vegetací či popínavými rostlinami. Vyberte si možnosti, které budou dokonale odpovídat vašim architektonickým přáním.

# BIM řešení
Již od fáze návrhu bude vaše průmyslová budova představována a nakreslena ve 3D, připravena integrovat funkce BIM.

  SPOLEHLIVÝ

  Rychlý a efektivní proces

  # Dodávka z jednoho zdroje
  Astron vám pomůže proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevném časovém rámci a s pevným rozpočtem. Používáme systémový přístup a prefabrikované produkty, které do sebe dokonale pasují. Obvykle trvá kompletní návrh a výroba vaší budovy 10 – 12 týdnů, stavbu následně provedou certifikovaní montéři za 4 – 8 týdnů v závislosti na velikosti a složitosti projektu. Jedna kontaktní osoba se stará o celý proces od začátku až do konce včetně všech detailů a nese plnou odpovědnost za úspěch projektu.

  # Chytrá stavba
  Chytrý přístup ke všem stavebním komponentům přispívá k lepší kvalitě a odolnosti. Naše stavební systémy jsou navrženy ve specifikací pro budovu vyšší kvality a výkonu.

  # Inovativní přístup
  Od začátku spolupráce konfigurujeme budovu tak, aby co nejlépe vyhovovala vašim potřebám. Od fáze plánování přes výrobu až po konečnou montáž jsou všichni naši zaměstnanci plně oddáni spokojenosti zákazníka.

  # Velké rozpětí
  Za více než 58 let existence si Astron vybudoval pozici silného hráče pro haly s volným rozpětím bez mezilehlých sloupů od 10 do 100 m. Pro různá použití jsou vyžadovány volné prostory bez sloupů až do vzdálenosti 100 metrů. Patří sem objekty, u nichž je klíčová flexibilita a viditelnost, jako jsou některá výrobní zařízení, nebo kde jsou umístěny velké pohyblivé stroje, např. letecké hangáry.

  Konstrukce haly Astron
Ocelová hala Astron

EKOLOGICKÝ

Úspora energie při návrhu i provozu

# Od A do Z
Ve společnosti Astron se snažíme vyhovět všem vašim stavebním potřebám s důrazem na udržitelnost. Ekologie je pro nás aspekt, který v současné době provází každé úspěšné podnikání. Byli jsme jedním z prvních hráčů na trhu, který poskytoval ekonomická řešení pro budovu s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB) v průmyslové aplikaci.

# Ocel podporuje udržitelnost
Ocelové stavební systémy dnes začínají využívat recyklovanou ocel a zároveň téměř každá ocelová budova může být na konci své životnosti taktéž zrecyklována. Tento typ stavebního materiálu překonává všechny ostatní formy z hlediska analýzy životního cyklu a nejmenšího dopadu na životní prostředí.

# Certifikovaný přístup
Astron je hodnocen EcoVadis, mezinárodní sítí v oblasti udržitelnosti. Hodnocení se zaměřuje na globální dodavatelské řetězce, tedy sítě vztahů mezi výrobou, distribucí a nákupem. Například naše optimalizované využití surovin a vysoká míra recyklace byly hodnoceny velmi kladně. Odpovídajícím způsobem byla oceněna také energetická optimalizace budov Astron a podpora certifikátů LEED a BREAM. Výsledkem je energeticky úsporná budova špičkové kvality, která je rychle dokončena a nabízí nejnižší možné riziko společně s nízkými náklady na provoz a údržbu.

Získejte průvodce zdarma Získejte průvodce zdarma