Rozsáhlá logistika a skladovací prostory

Pracujte s větší flexibilitou


Budova pro logistiku a skladování s řešeními pro úspěšnou budoucnost

Potřebujete rozsáhlé logistické a skladovací prostory pro poskytovatele elektronického obchodu, CPG a 3PL? Máme zkušenosti a odborné znalosti potřebné k realizaci úspěšného logistického a skladovacího centra bez ohledu na složitost nebo rozsah.

Můžete použít velká centralizovaná distribuční centra a překladiště umožňující rychlé vykládání, překládání a přepravu, regionální distribuční centra nebo FDFC v blízkosti vašich zákazníků. Abychom těmto potřebám vyhověli, nabízíme funkční a nákladově efektivní budovy pro sektor logistiky a skladování s vysokým stupněm efektivity.

Astron je specialista na projektování a výstavbu logistických a skladovacích hal pro distribuční sektor.

Poskytujeme poradenství, projektování, návrh stavby i konstrukci.

Vysoký regálový sklad
Astron navrhuje, vyrábí a staví budovy, které vylepší vaše logistické operace
Fotografie budovy Astron
Vysoký regálový sklad Astron

Jaké jsou cíle průmyslové budovy věnované logistice a skladování?

>>  Chytré skladové a distribuční centrum vám pomůže dosáhnout požadovaných výsledků

S naším stavebním procesem jsme schopni realizovat volné rozpětí až 100 metrů. Astron může poskytnout montované ocelové budovy všech tvarů a velikostí, které lze přizpůsobit různým povrchům a účelům, ať už jde o komplexní logistické centrum, sklad s vysokými regály nebo bezbariérovou halu pro velkoobjemové zboží. Haly Astron jsou všestranné, takže zákazníci mají svobodu navrhovat logistické budovy, které vyhovují jejich specifickým potřebám, a plánovat sklady s optimalizovaným prostorem. V případě potřeby se zákazníci mohou rozhodnout i pro řešení na klíč.

Aby bylo zajištěno, že správná položka je ve správný čas na správném místě, musí se vaše firma spoléhat na efektivní prostory.

Překladiště Astron
Ať už potřebujete distribuční centrum, sklad nebo překladiště, navrhneme flexibilní a funkční řešení, která splní vaše individuální obchodní potřeby.
Logistická budova Astron
Budeme s vámi spolupracovat, abychom porozuměli všem aspektům vašeho podnikání a navrhli optimální stavební řešení.

>> Pochopte výzvy a vyvíjející se požadavky zákazníků

Logistická a skladovací centra se stávají sofistikovanějšími zařízeními. Sklad, který byl vždy malou součástí dodavatelského řetězce, se stal strategičtějším. Astron spoléhá na své zkušenosti a know-how při pochopení výzev a vyvíjejících se požadavků zákazníků při navrhování stavebních řešení od nejranějších fází předvýstavby až po uvedení těchto konstrukcí do provozu.


>> Vyhrajte závod s časem

Budova, která zkracuje dobu potřebnou k uvedení zboží na trh, podporuje kvalitu a efektivitu procesů. Kvůli zvýšené automatizaci musí distribuční společnosti rychle reagovat, aby využily výhod nových technologií a osvědčených postupů k uspokojení vyvíjejících se požadavků zákazníků.

>> Zařízení blíže k zákazníkovi

Vzhledem k rostoucí obtížnosti budování velkoobjemových zařízení v centrálních lokalitách a nárůstu online nákupů se distribuční společnosti stěhují do budov, která se nacházejí blíže k populačním centrům. Tím, že se poptávka se velmi rychle přesouvá k online prodeji, mnoho distribučních center chce být blíže místu, kde si spotřebitelé produkt objednávají.

Naši projektanti používají osvědčené postupy, systémy, procesy, nástroje a produkty v celé Evropě. Bez ohledu na to, kde stavíte, práce je konzistentní a optimalizovaná pro nižší náklady a vyšší kvalitu.

Pracovník ve skladu Astron
Maximalizujte využití prostoru tím, že zajistíte ideální trasy pro personál a zařízení pro manipulaci s materiálem, zejména vysokozdvižné vozíky.
Skladovací hala Astron
Podpořte své podnikání pomocí funkční a efektivní logistické a skladovací haly, která poskytuje bezpečné a pohodlné prostředí pro pracovníky a snižuje provozní náklady.

>> Navrženo nyní, připraveno na zítřek

Od našich zákazníků pociťujeme rostoucí potřebu nasadit multifunkční zařízení, která dokážou realizovat dodávky do kamenných obchodů, online zásilky a řízení velkého množství objednávek napříč sklady.

Kontaktujte naše experty: +420 581 250 321
haly@astron.biz

>> Haly s vysokým stropem optimalizované pro specifické požadavky

Dalším trendem, který se objevuje, jsou sklady s velmi vysokými stropy. Pozemky v atrativních lokalitách jsou nákladné, zvláště poblíž větších měst.

Při určování uspořádání vašeho zařízení je třeba vzít v úvahu zatížení střechy, obložení stěn a výšku skladů. Sloupy mohou být navrženy tak, aby překlenuly téměř jakoukoli vzdálenost. Díky našemu předem navrženému stavebnímu systému může Astron poskytnout téměř nekonečné možnosti výstavby a nabídnout architektonické a stavební úpravy.

Rozpětí bez mezilehlých sloupů a možnosti vnitřního uspořádání jsou také důležitými hledisky. Rozmístění regálů, velikosti uliček a pojezdové dráhy pro vysokozdvižné vozíky jsou určeny na základě šířky a světlé výšky budovy.

Logistická budova Astron
Stavební systém Astron poskytuje téměř nekonečné možnosti výstavby.
Překladiště Astron
Sklad na míru vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům na distribuci.

>> Doručování drony

Neobvyý způsob vyřizování zásilek, který v současné době testují velcí hráči, je doručování pomocí dronů, tedy bezpilotních letadel. Ukazuje se, že taková inovace má význam zejména u zboží, které zákazník potřebuje či vyžaduje extrémně rychle, a je možné, že její další rozšíření a standardizace bude v následujících letech jednou z největších změn v sektoru e-commerce.

Kontaktujte jednoho z našich odborníků na výstavbu distribučního centra!

Lídři v řízení distribučních center musí rychle reagovat, aby využili výhod nových technologií a osvědčených postupů a vyhověli vyvíjejícím se požadavkům zákazníků. Měnící se chování kupujících a dynamika trhu činí dodání správných produktů ve správný čas na správné místo náročným.

Dobře navržená budova by měla řešit současné výzvy a také umožňovat snadnou modifikaci pro budoucí změny.

 • Ekologicky odpovědný přístup
  Logistické budovy mohou být součástí celkové politiky kontroly dopadů na životní prostředí. Lze například naplánovat instalaci fotovoltaické elektrárny. Vaše budova může být energeticky autonomní, tedy vyrábět tolik elektřiny, kolik spotřebuje, nebo dokonce energeticky pozitivní.

  FLEXIBILNÍ

  Průmyslová budova, která se přizpůsobí vašim potřebám

  # Geniální design
  Váš projekt začíná dlouho před fází výstavby. Tým Astron Buildings poskytuje různé varianty stavebních řešení s ohledem na strukturální optimalizaci, energetickou účinnost, přirozené osvětlení a minimalizaci nákladů na výstavbu pomocí 3D modelů a BIM. Náš návrh a stavební záměr je posílen pragmatickým přístupem založeným na zkušenostech inženýrů, výrobců a montážníků. Všechny produkty Astron jsou vytvořené na míru a založené na osvědčených předem navržených řešeních vypracovaných v rámci velké skupiny 150 inženýrů v 8 evropských projekčních kancelářích.

  # Vývoj návrhu
  Když začnete uvažovat o nové budově, obvykle máte v hlavě mnoho nápadů, snů, potřeb, obav. V Astron Buildings vám pomůžeme proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevně stanoveném harmonogramu a rozpočtu. Zapracujeme veškeré požadavky na funkcionalitu a regulační pořadavky. Zákazník každou fázi ověřuje a rozhoduje o navrhovaných možnostech v rámci ergonomie, struktury či výběru materiálů.

  # Na míru prostředí
  Přizpůsobte svou budovu jakémukoli typu prostředí. Tvar budovy, klimatické a atmosférické podmínky, půdní či seismické vlivy budou zohledněny v návrhu, abychom společně našli nejlepší konfiguraci, která přispěje k úspěchu vašeho projektu.

  # Budoucí rozšíření
  Vaše budova může být navržena tak, aby umožňovala budoucí úpravy a rozšíření bez přerušení provozu. Přístavbu, instalaci fotovoltaiky, budoucí jeřáby či změnu účelu stavby lze předběžně zakomponovat do návrhu a zefektivnit tak provádění změn v budoucnu.

  Skladová hala Astron
Ocelová hala Astron pro Toyotu

INTELIGENTNÍ

Vaše průmyslová budova optimalizovaná od návrhu po realizaci

# Raný koncept
V Astronu vám pomůžeme proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevném časovém rámci a s pevným rozpočtem. Náš tým poskytuje různé varianty řešení, abyste si mohli vybrat to nejlepší a nejefektivnější. Návrhy zahrnují výpočty energetické účinnosti, optimalizaci osvětlení a minimalizaci nákladů na výstavbu. Náš tým odborníků se zaměřuje na analýzu navržených prvků budovy, systémů, zařízení a výběru materiálů, aby bylo dosaženo potřebných funkcí při nejnižších nákladech v souladu s požadovaným výkonem, kvalitou, spolehlivostí a bezpečností.

# Konzistentní kvalita za všech okolností
Máme plnou kontrolu nad dodavatelským řetězcem od nákupu, přes projektovou dokumentaci, výrobu až po instalaci. Výsledkem je vysoká efektivita celého procesu tak, aby byl správný produkt ve správný čas na správném místě.

# Snadná a přesná montáž
Předem připravená ocelová budova je klíčem k úspěšné montáži v každém ročním období. Na místě by nemělo být nutné žádné svařování nebo řezání. Vše je předem promyšleno pro přesnou a rychlou montáž vaší stavby. Jsme jednotným kontaktním místem pro všechny vaše potřeby související s projektem. Stavební komponenty budou ve správný čas na správném místě pro dokonalou koordinaci staveniště.

# Chytrá výroba
Naše budovy jsou vyráběny ve výrobních závodech v Česku a dalších zemích západní Evropy. Astron používá chytře tvarované profily pro efektivní přepravu i montáž, čímž dochází k úspoře nákladů pro zákazníka.

  PROFITABILNÍ

  Přehled o veškerých nákladech

  # Úspora času a nákladů
  Řešení Astron je vynikající volbou pro napjatý časový harmonogram. Jakmile budete mít podklady pro návrh, systém Astron zkrátí časový harmonogram výroby. Normalizované díly a spoje dále zkrátí dobu montáže budovy o 20 % nebo více.

  # Nejudržitelnější řešení
  Představte si, že se provozní náklady vaší budovy stanou nedílnou součástí rozhodovacího procesu už ve fázi návrhu a výstavby. V Astronu vyvíjíme inovativní řešení, která slouží zákazníkům nejen dnes, ale po celou dobu životnosti jejich staveb. Úspory nákladů díky zvýšení efektivity jsou jádrem naší strategie. Naším cílem je najít pro zákazníky nejlepší pragmatické řešení pro celkově efektivní a udržitelnou budovu.

  # Snížení nákladů na provoz a údržbu
  Vaše budova byla navržena a vyrobena s dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu. Použití kvalitních materiálů a přísné technické a výrobní specifikace minimalizují vlivy počasí a dalších faktorů životního prostředí. Astron Buildings se řídí nejvyššími standardy výroby a kvality certifikované nezávislými certifikačními autoritami. Zavedli jsme a dodržujeme systémy a metody jako Zero-Defect Strategy, 5S, Kanban, systém neustálého zlepšování a kontroly kvality montáže.

  Detail skladové haly Astron
Designová hala Astron

ARCHITEKTONICKÝ

Svoboda na všech úrovních

# Rozsáhlá svoboda designu
Vaše budova reprezentuje vaši společnost a její styl a slouží jako výkladní skříň pro zákazníky.

# Vždy na míru
Od nejjednodušších hal po nejsofistikovanější architekturu! Tvar vaší budovy lze snadno přizpůsobit vašim požadavkům, potřebám a možnostem pozemku. 

# Dokonalá integrace do prostředí
Ať už je vaše budoucí budova situována v centru, průmyslové zóně, nákupním parku, u dopravního uzlu či kdekolik jinde, respektování požadavků a limitů je pro Astron prioritou.

# Velká svoboda
Vnější vzhled budov lze obohatit širokou paletou materiálů od kovu, kamene, dřeva, až po možnost osazení živou vegetací či popínavými rostlinami. Vyberte si možnosti, které budou dokonale odpovídat vašim architektonickým přáním.

# BIM řešení
Již od fáze návrhu bude vaše průmyslová budova představována a nakreslena ve 3D, připravena integrovat funkce BIM.

  SPOLEHLIVÝ

  Rychlý a efektivní proces

  # Dodávka z jednoho zdroje
  Astron vám pomůže proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevném časovém rámci a s pevným rozpočtem. Používáme systémový přístup a prefabrikované produkty, které do sebe dokonale pasují. Obvykle trvá kompletní návrh a výroba vaší budovy 10 – 12 týdnů, stavbu následně provedou certifikovaní montéři za 4 – 8 týdnů v závislosti na velikosti a složitosti projektu. Jedna kontaktní osoba se stará o celý proces od začátku až do konce včetně všech detailů a nese plnou odpovědnost za úspěch projektu.

  # Chytrá stavba
  Chytrý přístup ke všem stavebním komponentům přispívá k lepší kvalitě a odolnosti. Naše stavební systémy jsou navrženy ve specifikací pro budovu vyšší kvality a výkonu.

  # Inovativní přístup
  Od začátku spolupráce konfigurujeme budovu tak, aby co nejlépe vyhovovala vašim potřebám. Od fáze plánování přes výrobu až po konečnou montáž jsou všichni naši zaměstnanci plně oddáni spokojenosti zákazníka.

  # Velké rozpětí
  Za více než 58 let existence si Astron vybudoval pozici silného hráče pro haly s volným rozpětím bez mezilehlých sloupů od 10 do 100 m. Pro různá použití jsou vyžadovány volné prostory bez sloupů až do vzdálenosti 100 metrů. Patří sem objekty, u nichž je klíčová flexibilita a viditelnost, jako jsou některá výrobní zařízení, nebo kde jsou umístěny velké pohyblivé stroje, např. letecké hangáry.

  Konstrukce haly Astron
Ocelová hala Astron

EKOLOGICKÝ

Úspora energie při návrhu i provozu

# Od A do Z
Ve společnosti Astron se snažíme vyhovět všem vašim stavebním potřebám s důrazem na udržitelnost. Ekologie je pro nás aspekt, který v současné době provází každé úspěšné podnikání. Byli jsme jedním z prvních hráčů na trhu, který poskytoval ekonomická řešení pro budovu s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB) v průmyslové aplikaci.

# Ocel podporuje udržitelnost
Ocelové stavební systémy dnes začínají využívat recyklovanou ocel a zároveň téměř každá ocelová budova může být na konci své životnosti taktéž zrecyklována. Tento typ stavebního materiálu překonává všechny ostatní formy z hlediska analýzy životního cyklu a nejmenšího dopadu na životní prostředí.

# Certifikovaný přístup
Astron je hodnocen EcoVadis, mezinárodní sítí v oblasti udržitelnosti. Hodnocení se zaměřuje na globální dodavatelské řetězce, tedy sítě vztahů mezi výrobou, distribucí a nákupem. Například naše optimalizované využití surovin a vysoká míra recyklace byly hodnoceny velmi kladně. Odpovídajícím způsobem byla oceněna také energetická optimalizace budov Astron a podpora certifikátů LEED a BREAM. Výsledkem je energeticky úsporná budova špičkové kvality, která je rychle dokončena a nabízí nejnižší možné riziko společně s nízkými náklady na provoz a údržbu.

Získejte průvodce zdarma Získejte průvodce zdarma