Skladové budovy na míru vašim potřebám

Optimalizované pro hladké operace


Působíte v nové lokalitě, potřebujete optimalizaci prostoru nebo halu zefektivňující pracovní postupy?

To jsou časté důvody pro výstavbu nové skladovací haly nebo rozšíření stávajících prostor.

Nedostatek dostupné průmyslové plochy společně s tlakem na doručení ideálně ve stejný den vyvíjí tlak na správnou organizaci a správu skladovacích prostor. 

Astron těží z agilních logistických řešení a je specialistou na skladovací budovy s optimalizovaným prostorem. Díky promyšleným systémům, řízené vnitropodnikové výrobě, vysoké úrovni inženýrské kompetence, včasnému dokončení stavby a nejvyšší kvalitě jsme pro naše klienty úspěšnými a důvěryhodnými partnery.

Výsledkem jsou budovy, které jsou flexibilní, individuálně navržené pro vaše specifické požadavky a které nabízejí skutečnou svobodu v geometrii. Velké skladovací budovy jsou jedním z hlavních zaměření společnosti Astron.

Skladování zboží v hale Astron

Potřebujete budovu pro optimalizaci vaší skladové kapacity?

Jako odpověď na vaši potřebu nabízí Astron funkční skladovací budovy dokonale přizpůsobené vašemu zboží a skladovým operacím. 

Naše know-how zahrnuje poradenství, design, projekci a konstrukci. Jsme schopni realizovat volné rozpětí až 100 metrů.

Výhody

 • Volný rozpon až 100 metrů
 • Krátká doba dodání
 • Pevné ceny
 • Termíny, které platí

Náš koncept nabízí stavební řešení, která splní vaše specifikace; od skladovacích prostor pro dlouhodobé uložení, přes zprocesování rychloobrátkového zboží, balení a přepravu, až po návrhy, které podporují velkoobjemové operace dodavatelského řetězce.

Náš tým vám poskytuje komplexní stavební služby s dodávkami z jednoho zdroje, spolehlivostí a rozsáhlými znalostmi místních stavebních předpisů.

Efektivní řízení logistických procesů je stále složitější a nákladnější kvůli vzestupu quick commerce, která cílí na zajištění superrychlých dodávek.

V budoucnu budou trendy směřovat k rychlejším, efektivnějším a bezchybným logistickým operacím. Skladovací budovy se proto budou při provádění logistických operací spoléhat na digitalizaci, v níž bude prediktivní analytika klíčem k předvídání nebo odhadování budoucího vývoje na základě historických dat.

Ve společnosti Astron jsme specialisté na maximální propustnost vašeho skladu. Neváhejte nás kontaktovat. Specializovaný konzultant vám nabídne řešení, které potřebujete k zajištění efektivní stavby.

Astron vyvinul pružný stavební systém, který se perfektně montuje a lze jej kombinovat v mnoha variantách, aby vyhovoval specifickým potřebám velkých skladovacích zařízení a usnadnil úspěšnou správu skladových prostor.

Vysoký regálový sklad
Nakládací doky v hale Astron

Velké volné rozpětí až 100 metrů

Maximalizujte prostor pro vaši obchodní činnost

Bez vnitřních sloupů mají budovy s volným rozpětím dostatek podlahové plochy a umožňují prostorový přehled. To znamená více plochy pro použití, skladování a vybavení, popřípadě větší flexibilitu a lepší možnosti pro efektivní využití.

Pevnost a odolnost oceli z ní činí materiál první volby pro konstrukce s velkým rozpětím. Ve společnosti Astron jsme schopni realizovat volné rozpětí až 100 metrů. 

Více informací? +420 581 250 321
haly@astron.biz

Konstrukce ocelové haly
Hala na skladování sypkého materiálu

Strmý sklon střechy

Dobře zastřešený znamená dobře skladovaný

Řešení Astron umožňuje stavbu ploché střechy až po strmý sklon. Vždy zvažujeme typ skladovací budovy, kterou potřebujete, stejně jako vaše obchodních požadavky.

Skladovací hala musí vyhovovat svému účelu a být dobře promyšlená. V závislosti na tom, zda chcete skladovat sypký materiál, suroviny nebo zboží, navrhneme vaši halu a zastřešení na míru.

Optimalizace sklonu střechy budovy rozšiřuje vnitřní prostor, zvyšuje světlost a umožňuje přirozené větrání. Náš stavební systém může nabídnout rozpony bez překážek v kombinaci s vysokými okapy.

Inteligentní ventilace

Kontrolujte teplotu, vlhkost a čistotu vzduchu

Potřebujete specifickou kontrolu vlhkosti uvnitř vaší budovy vzhledem k charakteru skladovaného zboží? Vaše budova musí být navržena, postavena a provozována tak, aby zranitelné materiály nenavlhly nebo vlhké materiály rychle nevysychaly, a zároveň bylo zajištěno přiměřené množství a kvalita venkovního vzduchu, nižší náklady na energii a snadnější údržba.

Pokud potřebujete ventilační systém, Astron může zajistit celý návrh HVAC (topení, ventilace a klimatizace). Poskytujeme řešení přirozeného větrání pro přívod čerstvého vzduchu do budovy. Pokud potřebujete další ventilační systém, můžeme poskytnout podpěry (plošiny pro jednotky HVAC), ventilační potrubí atd.

Pracovníci v ocelové hale
Pracovník o ocelové hale

Ochrana proti korozi

Zvyšte bezpečnost a výkon svých ocelových konstrukcí

Ve specifických případech, jako je hromadné skladování, mohou nastat problémy s korozí, které vyžadují odpovídající řešení. Pro zvýšení výkonu vaší budovy může být poskytnut speciální systém ochrany proti korozi.

Více informací? +420 581 250 321
haly@astron.biz

Dopravníky a jeřáby

Pro efektivitu a automatizaci

Automatizace procesů v logistických zařízeních se stále častěji stává realitou. V případě těžkých nákladů nebo zařízeních s vysokým stupněm automatizace mohou být zapotřebí vhodné manipulační systémy, jako jsou dopravníky a jeřáby. Jsme schopni dodat vhodné konstrukční prvky, abychom za všech okolností optimálně koordinovali tok zboží.

Jeřábová dráha v hale Astron
Nákladová vrata

Velké dveře a příslušenství

Dokončete stavbu pro svůj individuální proces

Náš systém nabízí velkou flexibilitu pro jakýkoli typ dveří, velké otvory i vstupy personálu. Můžeme integrovat širokou škálu dveří různých velikostí určených pro oblast skladování.

Vše je navrženo tak, aby fungovalo jako součást celkového systému budovy. Dodávka může zahrnout širokou škálu vrat, od multifunkčních dveří, rolovacích vrat i mříží, řešení nakládacích doků a dalších řešení pro podporu efektivní výroby a pohybu zboží uvnitř vaší haly.

Ať už potřebujete speciální dveře pro optimalizaci provozu na vaší nakládací rampě nebo pohybu zboží a zaměstnanců ve vašich prostorách, Astron navrhne vaši budovu tak, aby splňovala vaše potřeby.

Astron vyvinul stavební systém, který se snadno montuje a lze jej kombinovat v mnoha variantách, aby vyhovoval specifickým potřebám velkých skladovacích zařízení.

Dobře navržená a postavená hala je funkční, efektivní a zároveň poskytuje bezpečné a pohodlné prostředí pro pracovníky. To zvyšuje produktivitu a kontrolu, snižuje provozní náklady a zlepšuje služby zákazníkům. Sklady si také musí udržovat firemní image a zajišťovat spokojenost zaměstnanců. Vzhled budovy a estetika, terénní úpravy a bezpečnost a pohodlí pracovníků se staly důležitými tématy na konkurenčních trzích s nemovitostmi.

 • Optimalizace využití prostoru
  Optimalizujte uspořádání a konfiguraci pro provoz skladu, včetně procesů oběhu, manipulace s materiálem a skladování.
 • Udržitelné a funkční
  Maximalizujte výkon své budovy a zároveň minimalizujte svou uhlíkovou stopu. To může zahrnovat solární koncept se sníženou spotřebou energie, zelenou střechu, stropní ventilátory, zařízení šetřící vodu, správné větrání, optimalizované přirozené osvětlení atd.

  FLEXIBILNÍ

  Průmyslová budova, která se přizpůsobí vašim potřebám

  # Geniální design
  Váš projekt začíná dlouho před fází výstavby. Tým Astron Buildings poskytuje různé varianty stavebních řešení s ohledem na strukturální optimalizaci, energetickou účinnost, přirozené osvětlení a minimalizaci nákladů na výstavbu pomocí 3D modelů a BIM. Náš návrh a stavební záměr je posílen pragmatickým přístupem založeným na zkušenostech inženýrů, výrobců a montážníků. Všechny produkty Astron jsou vytvořené na míru a založené na osvědčených předem navržených řešeních vypracovaných v rámci velké skupiny 150 inženýrů v 8 evropských projekčních kancelářích.

  # Vývoj návrhu
  Když začnete uvažovat o nové budově, obvykle máte v hlavě mnoho nápadů, snů, potřeb, obav. V Astron Buildings vám pomůžeme proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevně stanoveném harmonogramu a rozpočtu. Zapracujeme veškeré požadavky na funkcionalitu a regulační pořadavky. Zákazník každou fázi ověřuje a rozhoduje o navrhovaných možnostech v rámci ergonomie, struktury či výběru materiálů.

  # Na míru prostředí
  Přizpůsobte svou budovu jakémukoli typu prostředí. Tvar budovy, klimatické a atmosférické podmínky, půdní či seismické vlivy budou zohledněny v návrhu, abychom společně našli nejlepší konfiguraci, která přispěje k úspěchu vašeho projektu.

  # Budoucí rozšíření
  Vaše budova může být navržena tak, aby umožňovala budoucí úpravy a rozšíření bez přerušení provozu. Přístavbu, instalaci fotovoltaiky, budoucí jeřáby či změnu účelu stavby lze předběžně zakomponovat do návrhu a zefektivnit tak provádění změn v budoucnu.

  Skladová hala Astron
Ocelová hala Astron pro Toyotu

INTELIGENTNÍ

Vaše průmyslová budova optimalizovaná od návrhu po realizaci

# Raný koncept
V Astronu vám pomůžeme proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevném časovém rámci a s pevným rozpočtem. Náš tým poskytuje různé varianty řešení, abyste si mohli vybrat to nejlepší a nejefektivnější. Návrhy zahrnují výpočty energetické účinnosti, optimalizaci osvětlení a minimalizaci nákladů na výstavbu. Náš tým odborníků se zaměřuje na analýzu navržených prvků budovy, systémů, zařízení a výběru materiálů, aby bylo dosaženo potřebných funkcí při nejnižších nákladech v souladu s požadovaným výkonem, kvalitou, spolehlivostí a bezpečností.

# Konzistentní kvalita za všech okolností
Máme plnou kontrolu nad dodavatelským řetězcem od nákupu, přes projektovou dokumentaci, výrobu až po instalaci. Výsledkem je vysoká efektivita celého procesu tak, aby byl správný produkt ve správný čas na správném místě.

# Snadná a přesná montáž
Předem připravená ocelová budova je klíčem k úspěšné montáži v každém ročním období. Na místě by nemělo být nutné žádné svařování nebo řezání. Vše je předem promyšleno pro přesnou a rychlou montáž vaší stavby. Jsme jednotným kontaktním místem pro všechny vaše potřeby související s projektem. Stavební komponenty budou ve správný čas na správném místě pro dokonalou koordinaci staveniště.

# Chytrá výroba
Naše budovy jsou vyráběny ve výrobních závodech v Česku a dalších zemích západní Evropy. Astron používá chytře tvarované profily pro efektivní přepravu i montáž, čímž dochází k úspoře nákladů pro zákazníka.

  PROFITABILNÍ

  Přehled o veškerých nákladech

  # Úspora času a nákladů
  Řešení Astron je vynikající volbou pro napjatý časový harmonogram. Jakmile budete mít podklady pro návrh, systém Astron zkrátí časový harmonogram výroby. Normalizované díly a spoje dále zkrátí dobu montáže budovy o 20 % nebo více.

  # Nejudržitelnější řešení
  Představte si, že se provozní náklady vaší budovy stanou nedílnou součástí rozhodovacího procesu už ve fázi návrhu a výstavby. V Astronu vyvíjíme inovativní řešení, která slouží zákazníkům nejen dnes, ale po celou dobu životnosti jejich staveb. Úspory nákladů díky zvýšení efektivity jsou jádrem naší strategie. Naším cílem je najít pro zákazníky nejlepší pragmatické řešení pro celkově efektivní a udržitelnou budovu.

  # Snížení nákladů na provoz a údržbu
  Vaše budova byla navržena a vyrobena s dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu. Použití kvalitních materiálů a přísné technické a výrobní specifikace minimalizují vlivy počasí a dalších faktorů životního prostředí. Astron Buildings se řídí nejvyššími standardy výroby a kvality certifikované nezávislými certifikačními autoritami. Zavedli jsme a dodržujeme systémy a metody jako Zero-Defect Strategy, 5S, Kanban, systém neustálého zlepšování a kontroly kvality montáže.

  Detail skladové haly Astron
Designová hala Astron

ARCHITEKTONICKÝ

Svoboda na všech úrovních

# Rozsáhlá svoboda designu
Vaše budova reprezentuje vaši společnost a její styl a slouží jako výkladní skříň pro zákazníky.

# Vždy na míru
Od nejjednodušších hal po nejsofistikovanější architekturu! Tvar vaší budovy lze snadno přizpůsobit vašim požadavkům, potřebám a možnostem pozemku. 

# Dokonalá integrace do prostředí
Ať už je vaše budoucí budova situována v centru, průmyslové zóně, nákupním parku, u dopravního uzlu či kdekolik jinde, respektování požadavků a limitů je pro Astron prioritou.

# Velká svoboda
Vnější vzhled budov lze obohatit širokou paletou materiálů od kovu, kamene, dřeva, až po možnost osazení živou vegetací či popínavými rostlinami. Vyberte si možnosti, které budou dokonale odpovídat vašim architektonickým přáním.

# BIM řešení
Již od fáze návrhu bude vaše průmyslová budova představována a nakreslena ve 3D, připravena integrovat funkce BIM.

  SPOLEHLIVÝ

  Rychlý a efektivní proces

  # Dodávka z jednoho zdroje
  Astron vám pomůže proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevném časovém rámci a s pevným rozpočtem. Používáme systémový přístup a prefabrikované produkty, které do sebe dokonale pasují. Obvykle trvá kompletní návrh a výroba vaší budovy 10 – 12 týdnů, stavbu následně provedou certifikovaní montéři za 4 – 8 týdnů v závislosti na velikosti a složitosti projektu. Jedna kontaktní osoba se stará o celý proces od začátku až do konce včetně všech detailů a nese plnou odpovědnost za úspěch projektu.

  # Chytrá stavba
  Chytrý přístup ke všem stavebním komponentům přispívá k lepší kvalitě a odolnosti. Naše stavební systémy jsou navrženy ve specifikací pro budovu vyšší kvality a výkonu.

  # Inovativní přístup
  Od začátku spolupráce konfigurujeme budovu tak, aby co nejlépe vyhovovala vašim potřebám. Od fáze plánování přes výrobu až po konečnou montáž jsou všichni naši zaměstnanci plně oddáni spokojenosti zákazníka.

  # Velké rozpětí
  Za více než 58 let existence si Astron vybudoval pozici silného hráče pro haly s volným rozpětím bez mezilehlých sloupů od 10 do 100 m. Pro různá použití jsou vyžadovány volné prostory bez sloupů až do vzdálenosti 100 metrů. Patří sem objekty, u nichž je klíčová flexibilita a viditelnost, jako jsou některá výrobní zařízení, nebo kde jsou umístěny velké pohyblivé stroje, např. letecké hangáry.

  Konstrukce haly Astron
Ocelová hala Astron

EKOLOGICKÝ

Úspora energie při návrhu i provozu

# Od A do Z
Ve společnosti Astron se snažíme vyhovět všem vašim stavebním potřebám s důrazem na udržitelnost. Ekologie je pro nás aspekt, který v současné době provází každé úspěšné podnikání. Byli jsme jedním z prvních hráčů na trhu, který poskytoval ekonomická řešení pro budovu s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB) v průmyslové aplikaci.

# Ocel podporuje udržitelnost
Ocelové stavební systémy dnes začínají využívat recyklovanou ocel a zároveň téměř každá ocelová budova může být na konci své životnosti taktéž zrecyklována. Tento typ stavebního materiálu překonává všechny ostatní formy z hlediska analýzy životního cyklu a nejmenšího dopadu na životní prostředí.

# Certifikovaný přístup
Astron je hodnocen EcoVadis, mezinárodní sítí v oblasti udržitelnosti. Hodnocení se zaměřuje na globální dodavatelské řetězce, tedy sítě vztahů mezi výrobou, distribucí a nákupem. Například naše optimalizované využití surovin a vysoká míra recyklace byly hodnoceny velmi kladně. Odpovídajícím způsobem byla oceněna také energetická optimalizace budov Astron a podpora certifikátů LEED a BREAM. Výsledkem je energeticky úsporná budova špičkové kvality, která je rychle dokončena a nabízí nejnižší možné riziko společně s nízkými náklady na provoz a údržbu.

Odkaz na možnost stažení PDF Skladovací haly Odkaz na možnost stažení PDF Skladovací haly