Uvažujete nad výstavbou chladírenské haly?

Zajistěte si vysokou provozní efektivitu


Řešení pro chladírenské haly

Máme rozsáhlé zkušenosti s nejlepší konfigurací pro instalaci a integraci vaší chladicí haly či mrazíren.

Naši odborníci procházejí každou fází procesu od úvodní konzultace až po návrh a následně hotovou stavbu. Tím je zajištěno, že vámi zadaná chladící hala splňuje všechny požadavky.

Při vývoji  projektu vítáme příležitost úzce spolupracovat s vámi, vašimi architekty, projektanty a dodavateli vybavení. Včasná spolupráce v procesu navrhování často vede k inovativním myšlenkám a úsporám nákladů.

Personnes travaillant dans des entrepôts frigorifiques

Potřebujete budovu pro optimalizaci vašeho chladírenského skladu a zlepšení tepelné účinnosti?

S prefabrikovanými ocelovými budovami Astron můžete dosáhnout významných úspor zjednodušením konstrukce a zlepšením tepelné účinnosti.

Ať už potřebujete malou předchlazovací komoru nebo velkou mrazicí komoru, rozměry hal Astron jsou flexibilní, takže budou vždy postaveny na míru vašemu procesu.

Výhody

 • Volný rozpon až 100 metrů
 • Krátká dodací lhůta
 • Cena se v průběhu realizace nemění
 • Termíny, na které se můžete spolehnout

Navrhujeme řešení pro snížení tepelných mostů, prostor pro optimální instalaci technických zařízení, účinnou izolaci a optimalizovanou integraci vašich chladicích systémů. Abychom byli schopni čelit výzvám chladírenských skladů, je pro nás klíčové poskytnout budovy, které jsou vhodné pro integraci všech operací chladírenského řetězce.

Budovy s teplotními zónami

Speciálně navrženo pro rychlé chlazení, regulaci teploty, vlhkosti a atmosféry. S naším stavebním procesem můžete v budovách dosáhnout více teplotních zón.

Více informací? Tel +420 581 250 321
haly@astron.biz

Budova chladírenského skladu Astron
Chladírský sklad Astron

Návrh a konstrukce chladírenských hal

Jaké jsou ideální rozměry pro chlazení?

Podlahovou plochu potřebnou pro chlazené skladování lze v zásadě vypočítat určením maximálního množství produktu, se kterým bude zařízení manipulovat, v jednotkách objemu dělených výškou skladu. Skladovací výška je obvykle cca 2 m, tzn. výška paletového nákladu. Paletové koše jsou někdy stohovány do výšky přes 3 m. K této ploše přidejte prostor pro chodby a prostor pro pohyb vysokozdvižného vozíku.

Ouvrier travaillant dans un bâtiment à température contrôlée et triant des cerises
détail de conception de facade extérieure d'un entrepôt frigorifique concu et réalisé par Astron Buildings

Řešení pro proudění vzduchu

Udržujte rovnoměrné teploty

Pro distribuci chlazeného vzduchu po celém zařízení a udržení rovnoměrné teploty je zapotřebí dostatečné proudění. Toho lze dosáhnout přerušovaným provozem ventilátorů nebo neustálým udržováním ventilátorů zapnutých, ale snížením jejich rychlosti pomocí elektronického systému regulace otáček. Pomalé rychlosti vzduchu snižují ztrátu vlhkosti z produktu. Proud vzduchu musí být rovnoměrně distribuován v celé chladící místnosti, aby se minimalizovaly teplotní výkyvy.

Proudění vzduchu může být také důležité v technických místnostech a místech pro chlazení a řízení kondenzace.

Design chlazení

Včasná spolupráce v procesu navrhování často vede k inovativním myšlenkám a úsporám nákladů

Budovy chladírenských skladů mají mnoho různých funkcí pro udržování požadované teploty a relativní vlhkosti (RH). Rovnoměrná teplota je udržována adekvátním chladicím výkonem, rovnoměrnou distribucí vzduchu, minimálním teplotním rozdílem mezi výparníkem a teplotou vzduchu a přesným systémem regulace teploty.

Návrh chlazení by měl také zvážit nejlepší integraci chladicího zařízení souběžně s návrhem budovy, aby se například zmenšila vzdálenost mezi kondenzátorem a výparníkem a tím se předešlo ztrátám.

Vysoký regálový systém
Vue intérieure d'un bâtiment à température contrôlée pour l'entreposage de fruits et légumes

Chladírenské sklady s řízenou atmosférou

Prodlužte dobu skladování ovoce a zeleniny

Potřebujete chladící systém s řízenou atmosférou pro skladování čerstvého ovoce a zeleniny?

Vaše hala má mnoho různých funkcí, které umožňují vyvolat rozdílnou teplotu a vlhkost v různých částech s řízenou atmosférou. Pokud potřebujete vytvořit co nejvíce skladovacích prostor na dostupné ploše, lze plochu a zejména výšku ocelové budovy optimálně využít.

Řešení Astron jsou navržena tak, aby integrovala optimální izolační a zvlhčovací zařízení a vhodná čidla vlhkosti splňující přísné technické a hygienické požadavky na chladírenské sklady s řízenou atmosférou.

Skladování mražených ryb a zmrazování vzduchem

Zajistěte vysokou kvalitu produktů

Aby byla zajištěna vysoká kvalita produktů, musí být zmrazeny nebo zchlazeny co nejdříve. Naše řešení pro budovy vám umožní splnit požadavky na chlazení během procesu zpracování a tím maximalizovat efektivitu.

Máme rozsáhlé zkušenosti s vývojem inteligentní infrastruktury pro skladování mražených výrobků s optimální spolehlivostí a maximální efektivitou.

Více informací? Tel +420 581 250 321
haly@astron.biz

Vrata chladírsnkého skladu
Vue extérieure et détail de conception d'un bâtiment pour l'entreposage frigorifique

Skladování masa a masných výrobků

Prodlužte dobu skladování

Požadavky na skladování masa a masných potravin jsou velmi specifické, protože se používají různé způsoby konzervace. Potřebuje vaše budova integrovat předchlazovací komory, skladovací prostory, mrazicí tunely, sušárny či jiné? Můžeme vám navrhnout prostory na míru.

Naše týmy specialistů plně přizpůsobí vaši budovu provozním požadavkům.

Skladování ovoce a zeleniny

Udržujte je čerstvé

Na míru vytvořený prostor pro ovoce a zeleninu s vhodnou teplotou a vlhkostí je nejlepším řešením, jak zabránit zkažení potravin a udržet je čerstvé.

V případě potřeby je možné vytvořit speciální prostředí vhodné pro dozrávání. Například banány jsou skladovány při určitých teplotách, vlhkosti a hodnotách ethylenu,​​ ve speciálních místnostech s ventilací.

Díky pečlivému porozumění vašim procesům maximalizujeme využití vašeho prostoru pomocí budovy postavené pro konkrétní účely.

 • Optimalizace využití prostoru
  Optimalizujte uspořádání a konfiguraci pro provoz skladu, včetně procesů oběhu, manipulace s materiálem a skladování.
 • Udržitelné a funkční
  Maximalizujte výkon své budovy a zároveň minimalizujte svou uhlíkovou stopu. To může zahrnovat solární koncept se sníženou spotřebou energie, zelenou střechu, stropní ventilátory, zařízení šetřící vodu, správné větrání, optimalizované přirozené osvětlení atd.

  FLEXIBILNÍ

  Průmyslová budova, která se přizpůsobí vašim potřebám

  # Geniální design
  Váš projekt začíná dlouho před fází výstavby. Tým Astron Buildings poskytuje různé varianty stavebních řešení s ohledem na strukturální optimalizaci, energetickou účinnost, přirozené osvětlení a minimalizaci nákladů na výstavbu pomocí 3D modelů a BIM. Náš návrh a stavební záměr je posílen pragmatickým přístupem založeným na zkušenostech inženýrů, výrobců a montážníků. Všechny produkty Astron jsou vytvořené na míru a založené na osvědčených předem navržených řešeních vypracovaných v rámci velké skupiny 150 inženýrů v 8 evropských projekčních kancelářích.

  # Vývoj návrhu
  Když začnete uvažovat o nové budově, obvykle máte v hlavě mnoho nápadů, snů, potřeb, obav. V Astron Buildings vám pomůžeme proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevně stanoveném harmonogramu a rozpočtu. Zapracujeme veškeré požadavky na funkcionalitu a regulační pořadavky. Zákazník každou fázi ověřuje a rozhoduje o navrhovaných možnostech v rámci ergonomie, struktury či výběru materiálů.

  # Na míru prostředí
  Přizpůsobte svou budovu jakémukoli typu prostředí. Tvar budovy, klimatické a atmosférické podmínky, půdní či seismické vlivy budou zohledněny v návrhu, abychom společně našli nejlepší konfiguraci, která přispěje k úspěchu vašeho projektu.

  # Budoucí rozšíření
  Vaše budova může být navržena tak, aby umožňovala budoucí úpravy a rozšíření bez přerušení provozu. Přístavbu, instalaci fotovoltaiky, budoucí jeřáby či změnu účelu stavby lze předběžně zakomponovat do návrhu a zefektivnit tak provádění změn v budoucnu.

  Skladová hala Astron
Ocelová hala Astron pro Toyotu

INTELIGENTNÍ

Vaše průmyslová budova optimalizovaná od návrhu po realizaci

# Raný koncept
V Astronu vám pomůžeme proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevném časovém rámci a s pevným rozpočtem. Náš tým poskytuje různé varianty řešení, abyste si mohli vybrat to nejlepší a nejefektivnější. Návrhy zahrnují výpočty energetické účinnosti, optimalizaci osvětlení a minimalizaci nákladů na výstavbu. Náš tým odborníků se zaměřuje na analýzu navržených prvků budovy, systémů, zařízení a výběru materiálů, aby bylo dosaženo potřebných funkcí při nejnižších nákladech v souladu s požadovaným výkonem, kvalitou, spolehlivostí a bezpečností.

# Konzistentní kvalita za všech okolností
Máme plnou kontrolu nad dodavatelským řetězcem od nákupu, přes projektovou dokumentaci, výrobu až po instalaci. Výsledkem je vysoká efektivita celého procesu tak, aby byl správný produkt ve správný čas na správném místě.

# Snadná a přesná montáž
Předem připravená ocelová budova je klíčem k úspěšné montáži v každém ročním období. Na místě by nemělo být nutné žádné svařování nebo řezání. Vše je předem promyšleno pro přesnou a rychlou montáž vaší stavby. Jsme jednotným kontaktním místem pro všechny vaše potřeby související s projektem. Stavební komponenty budou ve správný čas na správném místě pro dokonalou koordinaci staveniště.

# Chytrá výroba
Naše budovy jsou vyráběny ve výrobních závodech v Česku a dalších zemích západní Evropy. Astron používá chytře tvarované profily pro efektivní přepravu i montáž, čímž dochází k úspoře nákladů pro zákazníka.

  PROFITABILNÍ

  Přehled o veškerých nákladech

  # Úspora času a nákladů
  Řešení Astron je vynikající volbou pro napjatý časový harmonogram. Jakmile budete mít podklady pro návrh, systém Astron zkrátí časový harmonogram výroby. Normalizované díly a spoje dále zkrátí dobu montáže budovy o 20 % nebo více.

  # Nejudržitelnější řešení
  Představte si, že se provozní náklady vaší budovy stanou nedílnou součástí rozhodovacího procesu už ve fázi návrhu a výstavby. V Astronu vyvíjíme inovativní řešení, která slouží zákazníkům nejen dnes, ale po celou dobu životnosti jejich staveb. Úspory nákladů díky zvýšení efektivity jsou jádrem naší strategie. Naším cílem je najít pro zákazníky nejlepší pragmatické řešení pro celkově efektivní a udržitelnou budovu.

  # Snížení nákladů na provoz a údržbu
  Vaše budova byla navržena a vyrobena s dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu. Použití kvalitních materiálů a přísné technické a výrobní specifikace minimalizují vlivy počasí a dalších faktorů životního prostředí. Astron Buildings se řídí nejvyššími standardy výroby a kvality certifikované nezávislými certifikačními autoritami. Zavedli jsme a dodržujeme systémy a metody jako Zero-Defect Strategy, 5S, Kanban, systém neustálého zlepšování a kontroly kvality montáže.

  Detail skladové haly Astron
Designová hala Astron

ARCHITEKTONICKÝ

Svoboda na všech úrovních

# Rozsáhlá svoboda designu
Vaše budova reprezentuje vaši společnost a její styl a slouží jako výkladní skříň pro zákazníky.

# Vždy na míru
Od nejjednodušších hal po nejsofistikovanější architekturu! Tvar vaší budovy lze snadno přizpůsobit vašim požadavkům, potřebám a možnostem pozemku. 

# Dokonalá integrace do prostředí
Ať už je vaše budoucí budova situována v centru, průmyslové zóně, nákupním parku, u dopravního uzlu či kdekolik jinde, respektování požadavků a limitů je pro Astron prioritou.

# Velká svoboda
Vnější vzhled budov lze obohatit širokou paletou materiálů od kovu, kamene, dřeva, až po možnost osazení živou vegetací či popínavými rostlinami. Vyberte si možnosti, které budou dokonale odpovídat vašim architektonickým přáním.

# BIM řešení
Již od fáze návrhu bude vaše průmyslová budova představována a nakreslena ve 3D, připravena integrovat funkce BIM.

  SPOLEHLIVÝ

  Rychlý a efektivní proces

  # Dodávka z jednoho zdroje
  Astron vám pomůže proměnit vaše nápady ve skutečnost v pevném časovém rámci a s pevným rozpočtem. Používáme systémový přístup a prefabrikované produkty, které do sebe dokonale pasují. Obvykle trvá kompletní návrh a výroba vaší budovy 10 – 12 týdnů, stavbu následně provedou certifikovaní montéři za 4 – 8 týdnů v závislosti na velikosti a složitosti projektu. Jedna kontaktní osoba se stará o celý proces od začátku až do konce včetně všech detailů a nese plnou odpovědnost za úspěch projektu.

  # Chytrá stavba
  Chytrý přístup ke všem stavebním komponentům přispívá k lepší kvalitě a odolnosti. Naše stavební systémy jsou navrženy ve specifikací pro budovu vyšší kvality a výkonu.

  # Inovativní přístup
  Od začátku spolupráce konfigurujeme budovu tak, aby co nejlépe vyhovovala vašim potřebám. Od fáze plánování přes výrobu až po konečnou montáž jsou všichni naši zaměstnanci plně oddáni spokojenosti zákazníka.

  # Velké rozpětí
  Za více než 58 let existence si Astron vybudoval pozici silného hráče pro haly s volným rozpětím bez mezilehlých sloupů od 10 do 100 m. Pro různá použití jsou vyžadovány volné prostory bez sloupů až do vzdálenosti 100 metrů. Patří sem objekty, u nichž je klíčová flexibilita a viditelnost, jako jsou některá výrobní zařízení, nebo kde jsou umístěny velké pohyblivé stroje, např. letecké hangáry.

  Konstrukce haly Astron
Ocelová hala Astron

EKOLOGICKÝ

Úspora energie při návrhu i provozu

# Od A do Z
Ve společnosti Astron se snažíme vyhovět všem vašim stavebním potřebám s důrazem na udržitelnost. Ekologie je pro nás aspekt, který v současné době provází každé úspěšné podnikání. Byli jsme jedním z prvních hráčů na trhu, který poskytoval ekonomická řešení pro budovu s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB) v průmyslové aplikaci.

# Ocel podporuje udržitelnost
Ocelové stavební systémy dnes začínají využívat recyklovanou ocel a zároveň téměř každá ocelová budova může být na konci své životnosti taktéž zrecyklována. Tento typ stavebního materiálu překonává všechny ostatní formy z hlediska analýzy životního cyklu a nejmenšího dopadu na životní prostředí.

# Certifikovaný přístup
Astron je hodnocen EcoVadis, mezinárodní sítí v oblasti udržitelnosti. Hodnocení se zaměřuje na globální dodavatelské řetězce, tedy sítě vztahů mezi výrobou, distribucí a nákupem. Například naše optimalizované využití surovin a vysoká míra recyklace byly hodnoceny velmi kladně. Odpovídajícím způsobem byla oceněna také energetická optimalizace budov Astron a podpora certifikátů LEED a BREAM. Výsledkem je energeticky úsporná budova špičkové kvality, která je rychle dokončena a nabízí nejnižší možné riziko společně s nízkými náklady na provoz a údržbu.

Odkaz na možnost stažení PDF Chladírenské haly Odkaz na možnost stažení PDF Chladírenské haly